83 342 69 92

Prawo jazdy kat. B


Kurs prawa jazdy na samochód osobowy to podstawowe uprawnienie do prowadzenia pojazdów w ruchu drogowym. Posiadamy sprawną technicznie i spełniającą wszystkie niezbędne standardy flotę pojazdów identycznych jak te, które spotkasz na egzaminie na prawo jazdy w Białej Podlaskiej. Dzięki temu ich obsługa niczym cię nie zaskoczy. W naszym ośrodku szkolenie teoretyczne nauki jazdy możesz odbyć również przez internet.

Kurs prawa jazdy kategorii B i zdanie egzaminu państwowego uprawnia do kierowania większością samochodów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t, wraz z przyczepą lekką (do 750 kg) lub przyczepą inną niż lekka (zestaw do 3500 kg).
Bez przeszkód można również kierować większymi pojazdami, takimi jak np. samochody terenowe, oraz dostawcze czyli samochody osobowe lub lekkie ciężarówki o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5 t. Posiadając prawo jazdy kategorii B możesz też prowadzić pojazdy dla prawa jazdy dla kategorii AM (czyli motorower i quad), oraz ciągnik rolniczy i pojazd wolnobieżny.Po 3 latach od uzyskania uprawnień na kategorię prawa jazdy B, możesz zacząć jeździć także motocyklem na kategorię prawa jazdy A1, czyli o pojemności nie przekraczającej 125cm3 i mocy nie przekraczającej 11kw.
Kurs możesz rozpocząć mając 17 lat i 9 miesięcy.

ZAJĘCIA TEORETYCZNE

Możesz zrobić kurs z bez teorii, jeśli zdasz egzamin teoretyczny w WORD. Jeśli wybierzesz wariant z teorią, musisz w niej uczestniczyć. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia zajęć teoretycznych jest dostarczenie Profilu Kandydata na Kierowcę na kat. B

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Jazdy umawiamy po ukończeniu części teoretycznej. Czas oczekiwania na pierwszą jazdę ustalisz w biurze przy zapisie. Jazdy odbywają się ok. 2 razy w tygodniu po 2h, jeśli istnieje możliwość to częściej. Jazdę można odwołać najpóźniej 24h przed planowanym terminem.

Pojazd na którym odbędziesz kurs prawa jazdy kategorii B jest identyczny jak te, które spotkasz na egzaminie na prawo jazdy w Białej Podlaskiej.
Aby zapisać się na kurs - zadzwoń lub odwiedź nas!

Agnieszka Gawlik tel. 535 165 166

tel. 83 342 69 92 uniandragos@gmail.com
Biała Podlaska ul. Kolejowa 38A